FRIENDS BANN!!!

NO ENTRY ....SPIUNAT ....
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rrallohen bisedat neper celularë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
flammableclea

avatar

Numri i postimeve : 59
Registration date : 20/02/2009

MesazhTitulli: Rrallohen bisedat neper celularë   Thu 26 Feb - 17:40

Britanikët më nuk përdorin celularët e tyre vetëm për thirrje, por çdo ditë e më shumë për dërgim të porosive, fotografim dhe shëtitje nëpër internet, kanë dëshmuar të dhënat e publikuara të martën.
Pothuajse 1.5 miliardë SMS në javë janë dërguar në Britani të Madhe në periudhën kohore në mes muajit janar dhe maj të këtij viti, ka deklaruar shoqata britanike Mobile Data Association (MDA).

Numri i porosive tekstuale është rritur për 30 për qind në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, pohon shoqata.

Më shumë se 10 milionë fotografi dhe porosi MMS janë shkëmbyer në javë, që paraqet rritje prej 30 për qind.

Numri i shfrytëzuesve të internetit mobil në mes muajit maj 2006 dhe majit 2008 është rritur prej 13 milionë në 16 milionë.

Telegrafi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
flammableclea

avatar

Numri i postimeve : 59
Registration date : 20/02/2009

MesazhTitulli: Re: Rrallohen bisedat neper celularë   Thu 26 Feb - 17:41

Po ju sa shpesh i perdorni celularet dhe per cfare i perdorni me shpesh???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: Rrallohen bisedat neper celularë   Fri 27 Feb - 19:04

GJITH DITEN. ME SHUME FLAS SESA SMS. ME SMS PERTOJ. ME MIRE ME GOJE SHPEJT E SHPEJT.

SMS I KAM VETEM PER URIME OSE KUR NUK ME PERGJIGJET PERSONI.

PER MUHABETET E GJATA PERDOR MSN.

_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Rrallohen bisedat neper celularë   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Rrallohen bisedat neper celularë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FRIENDS BANN!!! :: TEKNOLOGJIA DHE INTERNETI-
Kërce tek: