FRIENDS BANN!!!

NO ENTRY ....SPIUNAT ....
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GATIMI I PESHKUT DHE PRODHIMEVE TE DETIT

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: GATIMI I PESHKUT DHE PRODHIMEVE TE DETIT   Mon 2 Mar - 14:38

GATIMI I KALLAMAREVE

NQS JANE TE VEGJEL

KALLAMARE NE FURRE (ESHTE E SHPEJTE)

KALLAMARET PRITEN NE COPA TE VOGLA DHE I LEME MENJANE.

NE NJE TENXHERE OSE TIGAN ME VAJ ULLIRI SKUQEN NJA TRE KOKRRA QEPE DERISA TE ZVERDHEN, PASTAJ HIDHEN KALLAMARET. KAURDISEN EDHE PAK, PASTAJ I HIDHET PAK MIELL, ME PAS DOMATE TE GRIRA, VERE TE KUQE, KRIPE, PIPER, GJETHE DAFINE, PASI TE KETE AVULLUAR VERA PAK SHTOHET EDHE UJE SA TE MBULOHEN, PERZIHET DHE HIDHET NE NJE TAVE. PIQET NE FURRE DERISA TE NGELET ME PAK LENG. NE FUND I SHTOHET EDHE MAJDANOZ.
KALLAMARE TE SKUQUR

NE NJE TAS RRIHEN VEZET NJA 3 KOKRRA, I HIDHET KRIPE, PIPER, DHE MAJDANOZ MJAFTUESHEM SE KY I JEP SHIJE SHUME. KALLAMARET E PRERA NE RRIPA KALOHEN NE MIELL, ZHYTEN NE MASEN ME VEZE DHE SKUQEN NE VAJ TE NXEHTE, KUJDES MOS THAHEN SHUME. SHOQEROHEN ME PATATE TE SKUQURA,


KALLAMARE TE MBUSHUR

DUHET TE JENE PAKSA TE MEDHENJ

PER MBUSHJEN ESHTE MIRE TE KESH EDHE KARKALECA,
PO PO SHKRUAJ ATE TRADICIONALEN

KALLAMARET MBAHEN ASHTU SIC JANE, SI QESKA.DHE RRESHTOHEN NE TAVE.

KEMBET U PRITEN NE COPA TE VOGLA.
NE NJE TENXHERE ME VAJ ULLIRI KAURDISET QEPA SA TE MARRE NGJYRE TE VERDHE, U SHTOHEN KEMBET E KALLAMAREVE, HUDHRA TE GRIRA NJA 6-7 THELPINJ, KRIPE, PIPER, DOMATE TE GRIRA, KAURDISEN MIRE DHE NE FUND U SHTOHET ORIZ. GJATE PERZIERJES U SHTOHET UJE PAK NGA PAK PER ZIERJEN E ORIZIT, NE FUND I HIDHET MAJDANOZ I GRIRE OSE NENEXHIK I GRIRE. ME KETE MASE MBUSHEN KALLAMARET SI SPECAT, PERGATITET EDHE NJE SALCE DOMATEJE. THJESHT QEPE E DOMATE DHE U HIDHET SIPER KALLAMAREVE I HIDHET DHE NJE GOTE UJE DHE FUTEN NE FURRE DUKE I KTHYER QE TE BEHEN NGA TE GJITHA ANET ME KUJDES.


KALLAMARE ME ORIZ SHUME E SHPEJTE

PRITEN KALLAMARET NE COPA TE VOGLA ME GJITHE KEMBET.

NE NJE TENXHERE ME VAJ ULLIRI SKUQET NJE KOKERR QEPE DERISA TE ZVERDHET. SHTOHEN KALLAMARET, VAZHDON KAURDISJA, HIDHET ORIZI DHE KAURDISET ME KALLAMARET DHE NE FUND SHTOHET UJI PAK E NGA PAK (MASA 1:2 ME ORIZIN) HIDHET KRIPE PAK FARE PIPER DHE LIHET NE ZJARRIN ME TE ULET. KAQ.

_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
GATIMI I PESHKUT DHE PRODHIMEVE TE DETIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FRIENDS BANN!!! :: ARTI I KUZHINES-
Kërce tek: