FRIENDS BANN!!!

NO ENTRY ....SPIUNAT ....
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 GRIM .... MAKE UP

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: GRIM .... MAKE UP   Mon 2 Mar - 16:47

Një grim me provën e lotëve

Për një ditë speciale duhet edhe një make-up special. Me këto produkte nuset janë të sigurta: emocioni i tyre nuk do të lërë shenja. Mbi të gjitha, një trukator profesionist, di të përcaktojë me kujdes ngjyrat, në funksion të ngjyrës së lëkurës dhe të flokëve.

Make-up i përshtatshëm

Fillimisht duhet që t’i tregohet një foto e fustanit dhe pastaj modeli i flokëve, para se të arrihet në përcaktimin final të make-up.

Kremi pudër: Ky do të zgjidhet në bazë të tipit të lëkurës. Nëse është shumë e thatë, më mirë një krem pudër, superhidratues, që garanton në të njëjtën kohë make-up dhe trajtim për të gjithë ditën.

Lëkurë e shndritshme? Një krem pudër, që i përshtatet zonave të ndryshme të fytyrës, duke vepruar në mënyrë të ndryshme në të ashtuquajturën zona T (balli-hunda-mjekra) dhe në pjesën tjetër të fytyrës. Nëse ke një fytyrë të lodhur dhe të stresuar, përdor një krem me efekt lifting. Ke frikë që mos të bësh pis fustanin e bardhë? Zgjidh një krem pudër 24 orësh dhe rezistent ndaj ujit. Bëni kujdes mos vini shumë make-up, pasi e rëndon fytyrën dhe thekson linjat e shprehjes dhe rrudhat.

Korrektori: është një aleat i vërtetë për të fshehur të gjitha paperfekshmëritë e momentit të fundit (një puçërr që ka dalë natën, një skuqje e papritur, sytë e nxirë…).

Rimeli duhet të jetë absolutisht kundër ujit, pasi mund të shpëtojnë edhe disa pika lot. Dhe për ato që duan një shikim akoma më joshës, është “extension”, (Tufa të vogla me qerpikë), të cilat vihen nga estetistja një ditë para dasmës. Pas një muaji do të bien vetë.

Buzëkuqi: sa puthje duhet të japë nusja përgjatë një dite? Dhe sigurisht që nuk do të ketë kohë për të rinovuar ngjyrën e buzëve. Zgjidhja është buzëkuqi, i cili zgjat deri në tetë orë, në versionin hidratues, duke i lënë buzët shpesh të buta.

Ja nusja perfekte

Fjalëkalimi për një grim të suksesshëm është që të mos teprohet. Këtë duhet që ta mbajë mend nusja në përcaktimin e make-up. Në këto raste është e këshillueshme që truku t’i besohet një profesionisti, duke evituar thënien klasike të nuseve të reja “i bëj të gjitha vetë, pastaj unë çdo ditë lyhem”. Make-up i nuses duhet të jetë një miks i ashtuquajtur “i shoh, nuk shoh”, ose e thënë ndryshe; duhet të jetë, por në të njëjtën kohë nuk duhet të jetë shumë i dukshëm. Pastaj, duhet të jetë në sintoni me stilin e fustanit dhe me stinën.

Është fare e kotë një krem pudër i errët në dimër ose një fustan i bardhë akull; duhet evituar pudra dhe nuancat rozë nëse lëkura është e zeshkët. Fustani në ngjyrë ari nuk shkon nëse ti do të martohesh në vjeshtë. Pra, një trukator i zoti, di të japë sugjerimet e duhura për të përcaktuar produktet ideale për të patur një efekt mëndafshi, të heqë shkëlqimin e tepërt, të evitojë kullimin e mundshëm të make-up. Dhe të kamuflojë të gjitha defektet e fytyrës, duke e përgatitur në mënyrë përfekte për të qëndruar nga mëngjesi në mbrëmje, në qetësi të plotë, përpara aparatit fotografik.

_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:30


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:32


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:32


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:33


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:33


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:34


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:35


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:36


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:38


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:39


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:42

PER SYZA


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:43


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:44


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:45


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:46


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:47


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 528
Age : 49
Registration date : 18/02/2009

MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   Thu 5 Mar - 2:48


_________________

NJERIU DUHET TE JETE FISNIK NE NDJENJA, I GATSHEM PER TE DHENE NDIHME DHE I MIRE NE SHPIRT. VETEM KETO E DALLOJNE NGA QENIET E TJERA TE GJALLA.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: GRIM .... MAKE UP   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
GRIM .... MAKE UP
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FRIENDS BANN!!! :: MODA - ESTETIKA - FITNESS-
Kërce tek: