FRIENDS BANN!!!

NO ENTRY ....SPIUNAT ....
 
ForumRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 DHIMBJA...

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 367
Registration date : 22/01/2009

MesazhTitulli: DHIMBJA...   Sun 22 Feb - 2:37

Derisa ta perjetosh vete, nuk mund ta kuptosh. Mendojme se kuptojme gjithcka ndodh verdalle, se jemi te afte te gjejme një shpjegim për cdo ndjenje, por ne realitet kjo është e pamundur. Kur prek Diçka, kur ajo "Diçka" te ngjitet pas si një lekure e dyte, kur e ndjen siç mund te ndjesh djegien nga një cigare, vetëm atehere mund ta kuptosh. Kjo është dhimbja... Ta shohesh dhe kaq nuk mjafton. vetëm kur e perkedhel arrin te kuptosh perberjen e saj, ndjen forcen e saj shkaterruese, ate fitoren e saj te pandalueshme. Idea që mund ti shpetosh dhimbjes është një iluzion i rrezikshem. Leverdis me teper te mesosh ta pranosh, te mesosh te bashkejetosh me te. Ndonjehere pikerisht dhimbja te ndihmon te shohesh boten që te rrethon nga kendveshtrime te tjera, sikur te hap syte.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://miqesia.keuf.net
 
DHIMBJA...
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FRIENDS BANN!!! :: PSIKOLOGJI-
Kërce tek: